.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pasjonaci historii

Email Drukuj

Grupa Rekonstrukcji Historycznej 84 Pułku Strzelców Poleskich z Bełchatowa, zrzesza osoby zainteresowane odtwarzaniem i podtrzymywaniem tradycji wojskowych i patriotycznych, wyposażenia, umundurowania Wojska Polskiego, ze szczególnym naciskiem na okres II Rzeczpospolitej i II wojny światowej.

Jednym z jej członków jest Pan Rafał Jędrzejczak, który na prośbę Gminnej Biblioteki Publicznej w Gomunicach, znalazł czas by spotkać się z młodzieżą tutejszego gimnazjum. Pokazał im jak wyglądał mundur i uzbrojenie żołnierza, podczas kampanii wrześniowej 1939 r. Przybliżył gimnazjalistom działalność grupy, w której działa. Podkreślił, że podobnie jak dla żołnierzy tamtego okresu, dla nich również Bóg, Honor i Ojczyzna to najważniejsze zasady. Zachęcał młodych ludzi do zainteresowania się historią swojej rodziny, bo być może kryje ona bardzo ciekawe informacje. Zaprosił również na pokazy rekonstrukcyjne organizowane przez członków grupy i zwiedzenia odrestaurowanego przez nich schronu w okolicach Bełchatowa.

Mamy nadzieję, że tak pokazana historia bardziej przemówi do młodzieży, niż suche fakty z podręcznika szkolnego.

Poprawiony: środa, 23 maja 2012 06:58  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi