.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Spotkanie z Panem Andrzejem Grabowskim

Spotkanie z Panem Andrzejem Grabowskim

Email Drukuj

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gomunicach i Chrzanowicach, mieli możliwość spotkania z Panem Andrzejem Grabowskim, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach.

Pan Andrzej Grabowski  od lat współpracuje z Telewizją Polską, dla której stworzył programy dla dzieci: Tik-Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia, Budzik. Jest on również autorem książek oraz współzałożycielem zespołu Fasoli, dla którego napisał wiele piosenek, o wiele mówiących tytułach, jak na przykład: Witaminki, Kulfon, co z ciebie wyrośnie, Wujcio Wariatuńcio i wiele innych.
Na spotkanie z młodymi czytelnikami zabrał ze sobą swoich przyjaciół, którzy podróżują z nim….. w ogromnej walizce. Dzieci mogły osobiście poznać takie gwiazdy telewizji, jak: kota Budzika i jego koleżankę Rudą, które na co dzień prowadzą program Budzik, Potworne Potwory: Bezkajko i Szefuncio oraz najstarszego z nich Kulfona, który już nie występuje w telewizji, ale spędził w niej  niemal 20 lat. Wielką atrakcją była również możliwość animacji lalkami i samodzielne wymyślenie scenki, a to okazuje się nie jest wcale takie proste. Uczestnicy dowiedzieli się również jakie są tajniki powstawania programu telewizyjnego.
Pan Andrzej to niezwykle pogodny człowiek. Ma świetny kontakt z młodymi czytelnikami. Jak sam mówi największą nagrodą jest dla niego śmiech dziecka. A na tych spotkaniach salwy śmiechu wybuchały co chwila.
Na koniec nie obyło się oczywiście bez autografów. Ustawiła się po nie kolejka, niemal tak długa jak szyja żyrafy Stefani,  jednej z bohaterek książki Pana Andrzeja Grabowskiego.

Poprawiony: piątek, 18 maja 2012 07:40  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi