.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Spotkanie z Panią Henryką Witalewską

Spotkanie z Panią Henryką Witalewską

Email Drukuj

To już kolejne spotkanie z ciekawym człowiekiem, mieszkańcem gminy, jakie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gomunicach. Tym razem zaproszenie przyjęła Pani Henryka Witalewska - emerytka, której pasją jest pisanie wierszy.

Pierwsze z nich powstały, kiedy chodziła do szkoły. Potem w natłoku pracy utwory powstawały rzadko. Dopiero kiedy odeszła na emeryturę, znalazła czas i zaczęła ich pisać  coraz więcej. Oczywiście wszystkie wędrowały do szuflady i tylko rodzina i nieliczni znajomi wiedzieli, że ta zapełnia się coraz bardziej. Dopiero zachęcona przez Gminną Bibliotekę Publiczną zaczęła się spotykać z czytelnikami. A że bardzo kocha dzieci i ma z nimi świetny kontakt,  robi to teraz bardzo chętnie.Teraz zbiór wierszy liczy przeszło 200 utworów, bo jak mówi ich autorka, inspiracją do ich napisania może być wszystko.

Tym razem dzieciaki usłyszały głównie wiosenne wiersze, bo to piękna pora roku, którą lubią wszyscy. Ale nie zabrakło również zagadek o zwierzętach, które dzieci uwielbiają.

Poprawiony: piątek, 04 maja 2012 08:35  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi