.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Spotkanie z poetą

Email Drukuj

Już po raz kolejny uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Gomunicach,  spotkali się z Panią Danutą Nurkowką. Tym razem spotkanie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gomunicach.

W ubiegłym roku odwiedzili ją w młynie w Chrzanowicach, który prowadziła przez lata. Bardzo zaintrygowały ich opowieści Pani Danusi, o tym jak to nocami w nim straszy. Oczywiście powstał o tym wiersz, który dzieci wysłuchały w wielkim skupieniu. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się utwór "Ludowe opowieści'", który opowiada historię diabła grasującego niegdyś w okolicach Chrzanowic oraz o "Miśkach", którzy w ostatki odwiedzają mieszkańców. A że przyszła już wiosna, autorka specjalnie na to spotkanie z dziećmi, napisała o tym wiersz. Nie obyło się również bez prezentów. Pani Nurkowska obdarowała wszystkich cukierkami, one zaś odwdzięczyły się pięknymi laurkami i kwiatami wykonanymi własnoręcznie z bibuły.

 

Poprawiony: środa, 28 marca 2012 12:46  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi