.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ferie zimowe 2012r.

Email Drukuj

Ferie zimowe już za nami. Aura nie była tym razem zbyt łaskawa. Panujące siarczyste mrozy nie pozwalały na zabawy na świeżym powietrzu. Ale uczniowie szkół z terenu Gminy Gomunice, nie mogli narzekać na nudę. W pierwszym tygodniu ferii mogli uczestniczyć  w zajęciach organizowanych przez te placówki. Były więc zajęcia sportowe, wyjazdy do kina, wspólne zabawy.

Również biblioteki włączyły się  w te przedsięwzięcia. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym "Moje wymarzone ferie" organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Świetlice Środowiskowe w Kocierzowach i Wągliniu. Dzieci wspólnie z dorosłymi uczyły się również wykonywać ciekawe ozdoby świąteczne, a w Fili Bibliotecznej w Chrzanowicach dziewczęta poznawały tajniki haftu krzyżykowego. Gimnazjaliści odwiedzili redakcję "Co Nowego", gdzie zobaczyli jak składa się  gazetę i dowiedzieli na czym polega praca dziennikarza. Następnie  przekonali się na czym polega magia telewizji. Na własne oczy zobaczyli studio telewizyjne i porównali prace dziennikarza prasowego i telewizyjnego. Ostatnim punktem tego medialnego dnia była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Okazało się że również ta placówka kryje wiele tajemnic, o których nie wiedzieli uczniowie.
Uczniowie wrócili już do szkół, bo niestety ferie trwają tylko dwa tygodnie, a następne dopiero za rok.

Poprawiony: niedziela, 04 marca 2012 21:47  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi