.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wakacje bez nudy

Email

Jak wiemy pasją współczesnych młodych ludzi są komputery. Niestety w większości wykorzystywane są one do zabawy, a głównie do gier komputerowych. Chcielibyśmy pokazać dzieciom, że komputer można wykorzystywać w sposób twórczy. Dlatego Nieformalna grupa ,,Społecznicy’’, która zawiązała się przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Gomunicach postanowiliśmy napisać projekt, który spełniałby  oczekiwania dzieci. Udało się pozyskać środki i  rozpoczęła realizację projektu ,,Wakacje bez nudy". Projekt jest realizowany w ramach programu ,,Mikrogranty na realizację inicjatyw lokalnych. Gmina Gomunice 2018''.
Grupa zapaleńców doszła  do wniosku że, że warsztaty z robotyki świetnie wpisują się w ten pomysł, bo jest to dziedzina , która ma przed sobą ogromną przyszłość. Właściwie w każdym dziale  życia nie można sobie już wyobrazić życia bez programowania. Specjaliści z tej dziedziny są poszukiwani na rynku pracy i bez problemu znajdują zatrudnienia.

 

Wakacje to okres kiedy dzieci, które pozostają w domach się nudzą. Dlatego postanowiliśmy zorganizować zajęcia wakacyjne. Chcielibyśmy, aby połączone były z nauką czegoś pożytecznego. A że nauka kojarzy im się głównie z pamięciowym przyswajaniem materiału, chcielibyśmy im pokazać że tak nie jest. Można się dobrze bawić i jednocześnie uczyć. Wspólne spotkania są ponadto okazją do poznania nowych przyjaciół, integracji w grupie,  wymianie myśli, zadań i pomysłów.
Dzieci na naszych zajęciach  naprawdę nie miały czasu na nudę! Budowały różnego rodzaju roboty z klocków Lego WeDoo , a następnie programowały je za pomocą komputera, tak aby poruszały się czy wykonywały inne zaprogramowane czynności.  Na kolejnych zajęciach pod okiem instruktora budowaliśmy coraz trudniejsze konstrukcje. Zaczęliśmy od robota piłkarza, który potrafił kopać piłkę, potem przyszedł czas na zwierzęta. Był groźny lew i goryl. Na następnych warsztatach powstała muchołapka. To roślina, która potrafi w swoje płatki złapać muchę i już jej nie wypuścić. Ostatnim zadaniem był robot przenoszący różne przedmioty. To zadanie było najtrudniejsze, szczególnie dla grupy młodszych dzieci, ale pod okiem Pana Tomka wszystkim udało się wykonać je bezbłędnie. Przy realizacji projektu pomogli  nam wolontariusze. Ich praca polegała na  przygotowaniu Sali i jej posprzątaniu po zajęciach oraz  pracach promujących  projekt.
Warsztaty robotyki to połączenie informatyki, techniki, matematyki i elektroniki, ale przede wszystkim  świetna zabawa i ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. To także zachęta do rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych, nauka programowania oraz trening intelektualny. Ponadto, działania podjęte w ramach projektu miało  za zadanie rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz uczenie pracy w zespole. Mimo wakacji i plonujących upałów zainteresowanie warsztatami było ogromne. Wydaje się,  że cel ten został zrealizowany w 100%, bo dzieciaki  bardzo chętnie uczestniczyły  w zajęciach i wyniosły z nich konkretne umiejętności. Już w trakcie trwania zajęć zgłaszali się kolejni chętni,  którym niestety musieliśmy odmówić przyjęcia. Dlatego mamy nadzieję że w przyszłym roku uda nam się pozyskać środki na takie warsztaty.

robotyka

 

 

Poprawiony: czwartek, 09 sierpnia 2018 09:53  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi