.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Spotkanie z Wandą Chotomską

Spotkanie z Wandą Chotomską

Email Drukuj

W dniu 26 maja 2011 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gomunicach i Chrzanowicach, mieli możliwość spotkania z niecodziennym gościem, którym była Pani Wanda Chotomska. Organizatorem wizyty była Gminna Biblioteka Publiczna.

Spotkanie w obu placówkach poprzedziło wspólne czytania utworów tej autorki. W szkole w Gomunicach odbył się również konkurs ze znajomości jej twórczości, plastyczny i pięknego czytania.Tak więc dzieci  były bardzo dobrze przygotowane do wizyty tak znakomitego gościa.

Panią Wandę  Chotomską zna chyba każdy. Na jej wierszach wychowały się całe pokolenia. Autorka od samego początku miała wspaniały kontakt z dziećmi i potrafiła je zainteresować tak, że z uwagą słuchały jej opowieści, o tym jak powstają pomysły na książki. Nie obyło się również bez wspólnej zabawy. Uczniowie bawili się w teatr, wspólnie śpiewali i nawet rapowali. Potem odbyła się ,,konferencja prasowa''. Dzieci zamieniły się w dziennikarzy i to one zadawały pisarce pytania. Na koniec oczywiście ustawiła się długa kolejka po autograf. Pani Wanda z niezwykła cierpliwością podpisywała książki, a nawet niektórym rymowała wierszyki do ich imienia.

Zdjęcia ze spotkania

Poprawiony: środa, 01 czerwca 2011 15:37  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi