.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Program TV - Tradycją regionu malowane - już po emisji

Program TV - Tradycją regionu malowane - już po emisji

Email Drukuj PDF

W dniu 12 maja 2011 roku naszą gminę odwiedziła ekipa telewizyjna TVP Łódź, realizująca program ,,Tradycją regionu malowane''. Emisja odbyła się 21 maja 2011 roku. Jego tematem przewodnim jest promocja tradycyjnych zawodów, regionalnych produktów i potraw, zespołów folklorystycznych, ciekawych zdarzeń i ludzi. Konwencją programu, jak podkreśla jego autorka Magdalena Michalak, jest pokazanie regionu łódzkiego jako miejsca, gdzie pełno tradycyjnych smaków i zapachów, gdzie w wielu domach wiejskich tradycja jest ważnym elementem codziennego życia. Bo to co przekazały babcie i prababcie, dziadkowie i ich sąsiedzi, jest bezcenne i nie możemy pozwolić zaginąć wieloletniej pracy naszych przodków. Zaproponowaliśmy autorce parę tematów, które wydawały nam się interesujące, a które nie były poruszane w poprzednich odcinkach. Ekipa z kamerą odwiedziła kilka miejsc. Nakręciła około 100 minut materiału. Niestety do programu może trafić tylko 12 minut. Osoby, które nie miały możliwości zobaczenia programu poświęconego naszej gminie  w telewizji, zachęcamy do jego  obejrzeć w internecie wchodząc na stronę TVP:

http://www.tvp.pl/lodz/spoleczenstwo/tradycja-regionu-malowane/wideo/21052011/4561711

Zdjęcia z realizacji programu

Poprawiony: czwartek, 26 maja 2011 16:04  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi