.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Kultura

Wakacje bez nudy

Email

Jak wiemy pasją współczesnych młodych ludzi są komputery. Niestety w większości wykorzystywane są one do zabawy, a głównie do gier komputerowych. Chcielibyśmy pokazać dzieciom, że komputer można wykorzystywać w sposób twórczy. Dlatego Nieformalna grupa ,,Społecznicy’’, która zawiązała się przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Gomunicach postanowiliśmy napisać projekt, który spełniałby  oczekiwania dzieci. Udało się pozyskać środki i  rozpoczęła realizację projektu ,,Wakacje bez nudy". Projekt jest realizowany w ramach programu ,,Mikrogranty na realizację inicjatyw lokalnych. Gmina Gomunice 2018''.
Grupa zapaleńców doszła  do wniosku że, że warsztaty z robotyki świetnie wpisują się w ten pomysł, bo jest to dziedzina , która ma przed sobą ogromną przyszłość. Właściwie w każdym dziale  życia nie można sobie już wyobrazić życia bez programowania. Specjaliści z tej dziedziny są poszukiwani na rynku pracy i bez problemu znajdują zatrudnienia.

Poprawiony: czwartek, 09 sierpnia 2018 09:53 Więcej…
 

Obchody Święta Niepodległości 2017r.

Email Drukuj

W dniu 11 listopada tradycyjnie modliliśmy się w intencji Ojczyzny na mszy świętej. Uroczystość tą poprzedziło wspólne śpiewanie w kościele pieśni patriotycznych przez chór międzypokoleniowy, w skład którego weszły dzieci  ze Szkoły Podstawowej w Gomunicach, rodzice oraz członkowie Zespołu Słostowianki i Koła Emerytów i Rencistów, który ćwiczył pod kierunkiem Pani Doroty Jamrozik. Tu również akompaniował mu Pan Tomasz Barański. Wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni z czasów II Rzeczpospolitej dało mnóstwo radości, wszystkim, którzy w nim uczestniczyli. Po mszy wszyscy zebrani udali się pod obelisk, aby tam złożyć kwiaty, pod pomnikiem tych którzy nie szczędzili krwi, aby nasza Ojczyzna była wolna. Tą część uroczystości uświetnił występ młodzieży gimnazjalnej.

Poprawiony: środa, 15 listopada 2017 10:22 Więcej…
 

Wieczór Pieśni Patriotycznych 2017r.

Email Drukuj

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszej gminie od wspólnego śpiewania, które odbyło się w piątkowy wieczór. Publiczne Gimnazjum i Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach już po raz kolejny zaprosiła  przedstawicieli wszystkich pokoleń. Jak co roku nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszych rodzimych zespołów: Chrzanowianki i dwa Janki, Słostowianki oraz Koła Emerytów i Rencistów. Swoją obecnością zaszczycili nas również: wójt Paweł Olejniczak, radni: Edyta Szadkowska-Sikorska, Sylwia Janowska- Kopcik, Dariusz Dyja oraz mieszkańcy.

Poprawiony: środa, 15 listopada 2017 10:36 Więcej…
 

Uroczysta gala wręczenia Nagród Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury

Email Drukuj

26 października 2017 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród  Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury. To prestiżowe wyróżnienie, przyznawane za szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Laureatami nagrody są przede wszystkim twórcy, artyści, wydarzenia oraz projekty kulturalne, które w sposób wyjątkowy wnoszą wkład w rozwój kultury województwa łódzkiego, promując region w Polsce i poza jej granicami oraz przyczyniają się do dynamizowania życia kulturalnego i kształtowania tożsamości regionalnej. Gala wręczenia nagród odbyła się w Łódzkim Domu Kultury. Wśród wyróżnionych w tegorocznej edycji jest nasza poetka Pani Henryka Witalewska. Do konkursu laureatkę zgłosił Wójt Gminy Gomunice Pan Paweł Olejniczak.

Poprawiony: piątek, 27 października 2017 13:31 Więcej…
 

Promocja tomiku poezji "Poetycko przez Gomunice i okolice’’

Email Drukuj

Po latach starań udało  się wydać pierwszą samodzielną książkę Pani Henryki Witalewskiej, mieszkanki Gomunic.  Jest to tomik poezji ,,Poetycko przez Gomunice i okolice’’. Na cel  ten pozyskano środki finansowe w ramach zadania ,,Grant na lepszy start’’ 2017 , współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,  realizowanego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Gminę Gomunice.  Było to możliwe dzięki współpracy Gminy Gomunice oraz Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Społecznych OPUS. Książka nie powstała by bez  pomocy Fundacji „Dlaczego Nie”.

Pomysł książki zrodził się już dawno temu, ale dopiero teraz było to możliwe, dzięki  inicjatywie nieformalnej grupy „Miłośnicy poezji”, która zawiązała się w Gminnej Bibliotece Publicznej,  a w której skład  weszły 3 osoby  -  Elżbieta Sukiennik, Małgorzata  Kukulska, Jolanta Pokusińska. Do pracy włączyli się również wolontariuszki: Karolina Koziara i Kinga Zatoń - które pomagały przy przepisywaniu wierszy na komputerze i korekcie oraz Pani dyrektor Joannia Łyś, która była pierwszą recenzentką utworów.

Poprawiony: czwartek, 28 września 2017 10:10 Więcej…
 


Strona 1 z 57

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi