.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze Do kwalifikacji wojskowej – przedpoborowi MARSZ!

Do kwalifikacji wojskowej – przedpoborowi MARSZ!

Email Drukuj

Od dnia dzisiejszego, tj. 6 marca 2017 r. rozpoczęła praca Powiatowej Komisji Lekarskiej w Radomsku, która swym badaniem obejmie mężczyzn z rocznika 1998 z terenu powiatu radomszczańskiego. Będzie ona trwała do dnia 3 kwietnia br. Przewidziano również termin na powroty z badań specjalistycznych, który wyznaczono na dzień 5 kwietnia 2017 r.
Siedziba Powiatowej Komisji Lekarskiej pozostaje bez zmian i mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Radomsku, przy ul. Leszka Czarnego 22 – IV piętro.
Mężczyźni z rocznika podstawowego 1998 z terenu gminy Gomunice winni się stawić w dniu 21 marca 2017 roku (wtorek) o godz. 8:00.

Na dzień 4 kwietnia 2017 r. zaplanowano przeprowadzenie kwalifikacji kobiet, które zostały objęte rejestracją wojskową - z uwagi na wskazanie konkretnych grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej w drodze rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 marca 2010 r. (Dz. U. Nr 54, poz. 321).

Do wszystkich osób podlegających kwalifikacji wojskowej zostają wysłane imienne wezwania do stawienia się przed Komisja Lekarską. Przypomina się o obowiązku posiadania przy sobie dowodu osobistego, a jeśli się go jeszcze nie posiada, jakiegokolwiek innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Ponadto należy zabrać ze sobą fotografię o wymiarach 3x4 cm, bez nakrycia głowy oraz dokument potwierdzający poziom wykształcenia lub fakt pobierania nauki.
Poza imiennymi wezwaniami do kwalifikacji wojskowej na słupach ogłoszeniowych na terenie gminy rozplakatowano Obwieszczenie nr 25/2016 Wojewody Łódzkiego z dnia 19 grudnia 2016 r. w sprawie ogłoszenia kwalifikacji wojskowej w 2017 r. na obszarze województwa łódzkiego.
Osoby zainteresowane bliższymi informacjami na ww. temat mogą uzyskać je telefonicznie pod nr telefonu - /44/ 685-02-45 wew. 220.
Przy okazji kwalifikacji rocznika podstawowego – 1998,winni zgłosić się także mężczyźni z roczników 1993-1997, którzy do chwili obecnej nie dopełnili tego obowiązku w latach ubiegłych.

Iwona Bogusławska

Poprawiony: poniedziałek, 06 marca 2017 18:49  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi