.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze Uroczystości w Gimnazjum w Gomunicach

Uroczystości w Gimnazjum w Gomunicach

Email Drukuj

8 listopada 2016 to dzień, który obfitował w ważne dla społeczności szkolnej i  naszej gminy wydarzenia. Na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów Publicznego Gimnazjum z okazji 98 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz  Ślubowania uczniów klas I dokonano oficjalnego otwarcia „Zielonego patio” w części rekreacyjnej szkoły. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Starosta Powiatu Radomszczańskiego Pan Andrzej Plutecki, Członek Zarządu  Powiatu Radomszczańskiego Pani Beata Pokora, wójt zaprzyjaźnionej gminy w Goszczanowie  - Pan Łukasz Siewior.
Oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz lokalnych, szkolnych oraz Przyjaciół Szkoły: Wójta Gminy Gomunice Pana Pawła Olejniczaka, Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy Gomunice Pana Marka Tazbira, Proboszcza naszej parafii Księdza Andrzeja Molendy, Dyrekcji  Zespołu Szkolno  – Przedszkolnego w Gomunicach  Pani Joanny Łyś oraz Pani Izabeli Świątkowskiej, Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Chrzanowicach Pani Julity Flaszki, zastępcy Przewodniczącej Rady Rodziców Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego Pani Katarzyny Lesiak, Przedstawicieli Gminnego Koła Emerytów i Rencistów w Gomunicach  - Pana Jana Kowalskiego oraz Pani Henryki Witalewskiej, Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Gomunicach Pani Elżbiety Sukiennik oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Gomunicach  - Pani Magdaleny Sobocińskiej wraz z delegacją uczniów tej szkoły.

Po oddaniu hołdu symbolom narodowym uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli przed gremium przybyłych gości, swoimi wychowawcami, nauczycielami oraz starszymi koleżankami i kolegami uroczyste ślubowanie.

Zanim zaproszeni goście i delegacje uczniów udali się do „zielonego patio” uczennica gimnazjum skierowała do zebranych następujące słowa: … „Kiedy niespełna trzy tygodnie temu spoglądaliśmy na to miejsce z okien szkoły, widzieliśmy stare, zniszczone rośliny i alejki wyłożone popękanymi płytkami chodnikowymi. A później wszystko potoczyło się błyskawiczne i teraz nasze oczy cieszy zupełnie inny widok. Już  dzisiaj nasze patio zaprasza na spacery i wypoczynek podczas wiosennych i letnich przerw międzylekcyjnych.
Pragniemy podziękować władzom gminnym - Wójtowi Gminy Panu Pawłowi Olejniczakowi za zaangażowanie w działania związane z przeobrażeniem tego miejsca.
Środki finansowe na zakup roślin pozyskane zostały z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Dziękujemy pracownikom referatu komunalnego, ochrony środowiska i zagospodarowania przestrzennego z gminy Gomunice oraz pracownikom szkoły za wykonanie niezbędnych prac porządkowych.
A przed nami - uczniami również ważne zadanie. Musimy dokładać wszelkich starań, aby to miejsce jak najdłużej służyło nam i naszym młodszym kolegom”.
W uroczystym przecinaniu wstęgi uczestniczyli wszyscy goście oraz przedstawiciele uczniów obu szkół - Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum - głównych użytkowników „zielonego patio”, następnie Księża:  Proboszcz  - Ksiądz Andrzej Molenda oraz Wikariusz - Ksiądz Patryk Mach dokonali poświęcenia tego miejsca.
Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy.
W kolejnej części uroczystości uczniowie klasy Ia oraz chór szkolny wystąpili przed publicznością z częścią artystyczną poświęconą 98 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Deklamując wiersze sławnych poetów oraz naszej lokalnej pisarki – Pani Henryki Witalewskiej, wcielając się w role aktorskie – zaborców Polski, harcerzy, osób walczących o niepodległość, znakomicie oddali nastrój tych tragicznych dla Naszej Ojczyzny wydarzeń.

Poprawiony: piątek, 18 listopada 2016 14:48  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi