.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze Święto Niepodległości 2016

Święto Niepodległości 2016

Email Drukuj

Dzień Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt narodowych. Upamiętnia ono wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność. Walka trwała długo, aż w końcu, po 123 latach niewoli, nasz kraj stał się niepodległy.

11 listopada odbywają się liczne marsze i oficjalne uroczystości. W gminie Gomunice obchody Święta Niepodległości miały kilka ważnych punktów. O godz. 11:00 odbyła się msza w kościele p.w. N.M.P. Wspomożycielki Wiernych w Gomunicach, a o 12:00 złożono kwiaty i zapalono znicze w Miejscu Pamięci Narodowej. O godz. 14:30 miał miejsce Marsz Niepodległości Nordic Walking. Po raz pierwszy Wójt Gminy Gomunice, radni oraz mieszkańcy gminy Gomunice mogli świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości ... na sportowo. Na starcie marszu zebrało się ok. 80 osób, które bez większych przeszkód pokonali trasę prawie 8 km. Na mecie na lekko zmęczonych sportowców czekało ognisko z kiełbaskami. Wójt Gminy ufundował również pamiątkowe puchary dla najmłodszego i najstarszego uczestnika I Marszu Niepodległości.

W Chrzanowicach dzieci z miejscowej szkoły, Koło Gospodyń Wiejskich wraz z zespołem ludowym „Chrzanowianki i Dwa Janki” uczciły Dzień Niepodległości… śpiewająco.

W dniu 12 listopada Pan Paweł Olejniczak wziął udział w Biegu i Marszu Niepodległościowym w Konstantynowie Łódzkim. Trasę ponad 3 km przebył wspólnie z Panem Witoldem Stępniem – Marszałkiem Województwa Łódzkiego, Panią Jolantą Ziębą-Gzik – Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego, Panem Marcinem Młynarczykiem – Dyrektorem Kancelarii Marszałka, Panem Maciejem Łaskim – Dyrektorem Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

W marszu nordic walking amatorów wspierali sportowcy m.in. Artur Partyka – rekordzista Polski w skoku wzwyż oraz Wanda Panfil-González – lekkoatletka, maratonka, mistrzyni świata.

Poprawiony: poniedziałek, 14 listopada 2016 11:48  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi