.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Przygarnij mnie!

Email Drukuj

Jeżeli nie jest Ci obojętny los bezpańskich zwierząt i chcesz się nimi zaopiekować, zobacz poniżej zdjęcia „naszych” lub innych piesków w schronisku, a może któryś stanie się dla Ciebie przyjacielem?

Wielkim Problemem dla naszej gminy są bezpańskie zwierzęta, a zwłaszcza psy. Wszyscy widzimy je często wałęsające się głównie przy sklepach lub szkołach. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt gmina ma obowiązek opieki nad takimi zwierzętami. Wiąże się to jednak z ponoszeniem przez samorząd dużych kosztów, a umieszczanie psa w schronisku jest dla niego często wyrokiem dożywocia za kratami. Adopcje psów są niezbyt częste.

Ze względu na koszty usługi oraz wspomniane wcześniej dylematy związane z pozbawianiem psów wolności, gmina stara się umieszczać w schronisku tylko psy, które są agresywne i niebezpieczne dla ludzi. Bezpańskie psy z terenu gminy wyłapywane są przez pracowników Hotelu dla Zwierząt i Ptactwa Domowego – Longin Siemiński, Łódź ul Kosodrzewiny 56. Następnie psy są przewożone wyspecjalizowanym transportem do schroniska, fotografowane, leczone, odrobaczane, sterylizowane, czipowane i zakładaną mają indywidualną kartę. Fotografie psów nadających się do adopcji wraz z opisem schronisko umieszcza na stronie www.hotelzwierzat.com.

Miesięczne koszty przebywania jednego psa w schronisku to około 200 zł. i w przypadku Hotelu dla Zwierząt i Ptactwa Domowego – Longin Siemiński należą do jednych z najniższych.  Ilość naszych psów w Hotelu jest zmienna i wacha się od 8 do 14 miesięcznie.  
Gmina Gomunice przeprowadziła w 2012 roku kontrolę warunków przetrzymywania zwierząt w Łodzi, która wypadła pozytywnie.
Chcę nadmienić, że w okolicach Gomunic nie ma innej możliwości przechowywania bezpańskich psów. Funkcjonujące w Radomsku schronisko nie przyjmuje zwierząt innych niż z terenu Miasta. Umieszczenie psa z pomocą TOZ w schronisku położonym w innych częściach kraju jest bardzo trudne, a jego koszt to ok. 1000 zł za jedno zwierzę.

Zdjęcia aktualnie przebywających psów z terenu naszej gminy

Poprawiony: wtorek, 05 sierpnia 2014 09:46  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi