.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze Kampania "Zgnieć butelkę"

Kampania "Zgnieć butelkę"

Email Drukuj

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w imprezie inaugurującej kampanię "Zgnieć butelkę", która odbędzie się 10.02.2012r. na stoku narciarskim na Górze Kamieńsk.

"Zgnieć butelkę" to kampania edukacyjno-informacyjna z zakresu ochrony środowiska dla mieszkańców województwa łódzkiego. Jej zadaniem jest podniesienie świadomości mieszkańców województwa w zakresie ochrony środowiska, głównie recyklingu oraz gospodarowania odpadami.

Rynek opakowań w Polsce i na świecie stale rośnie. Niestety, ma to bezpośredni wpływ na ilość produkowanych odpadów w gospodarstwach domowych. Wzrasta zarówno waga składowanych odpadów, jak i ich objętość.
Rynek zużytego PET rocznie szacuje się na 120 mln ton, co oznacza wzrost około 5% rocznie. Zużycie na głowę statystycznego Polaka sięga ponad 3 kg i stale rośnie (źródło www.gumpet.pl). Sprzedaż opakowań w Polsce w ujęciu wartościowym na statystycznego Polaka w 2008 r. wyniosła 110 EUR, podczas gdy w Niemczech 260 EUR. Oznacza to, że Polacy zużywają około 60% opakowań mniej od Niemców. Należy się jednak spodziewać, że w Polsce będzie następował wzrost, który ustali zużycie na poziomie podobnym do naszych zachodnich sąsiadów.
Od 2007 r. na terenie województwa łódzkiego wzrasta ilość odpadów komunalnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Zwiększa się też ilość zużywanych opakowań, a tym samym objętość produkowanych odpadów. Podobnie jest w pozostałych częściach kraju.

Dokładne informacje na temat kampanii oraz harmonogram związanych z nią imprez można znaleźć na stronie http://www.zgniecbutelke.pl/.

Poprawiony: piątek, 03 lutego 2012 14:27  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi