.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze Prawidłowe zabezpieczenie mienia

Prawidłowe zabezpieczenie mienia

Email Drukuj

W trosce o bezpieczeństwo i prawidłowe zabezpieczenie mienia Mieszkańców Gminy Gomunice przedstawiamy wskazówki, które mogą chronić przed następstwami przestępstw i wykroczeń.

Zastosuj się do następujących rad

  • zamykaj dom zawsze gdy wychodzisz z domu, nawet na krótki czas i nie chowaj klucz w miejsca doskonale znane złodziejom (pod wycieraczkę ,nad drzwi, itp. )
  • zwracaj uwagę na obcych przebywających w rejonie Twojej posesji , zainteresuj się jaki jest cel ich pobytu
  • dopilnuj aby wszystkie zamki w drzwiach i oknach były sprawne i dawały gwarancję niezawodności, stanowiąc dla złodzieja przeszkodę trudną do sforsowania
  • współdziałaj zawsze ściśle z sąsiadami, zwracaj uwagę także na ich mieszkanie i dobytek. Podczas nieobecności sąsiadów zainteresuj się bliżej odwiedzającymi ich obcymi osobami
  • wyposaż budynek mieszkalny w systemy antywłamaniowe, monitoring
  • środki finansowe i rzeczy znacznych wartości przechowuj przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności – kasety metalowe, skrzynki bankowe itp.

Przypominamy, że sprawcy często wykorzystują samochody do prowadzenia obserwacji, dlatego warto zwracać uwagę na pojazdy parkujące w pobliżu zabudowań oraz osoby poruszające się nimi, które wzbudzają podejrzenia. W takich przypadkach należy w miarę możliwości zapamiętać markę, kolor oraz numer rejestracyjny pojazdu.

W przypadku zauważenia powstania zagrożenia życia lub mienia natychmiast skontaktuj się z numerem alarmowym 112 bądź najbliższą jednostką Policji.

Poprawiony: czwartek, 30 stycznia 2020 15:18  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi