.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze 28 Finał WOŚP - Cudowne 57 tysięcy w Gomunicach i Kamieńsku

28 Finał WOŚP - Cudowne 57 tysięcy w Gomunicach i Kamieńsku

Email Drukuj

28 Finał WOŚP w Gomunicach Finał WOŚP w całej Polsce dobiega końca, podczas dwóch Małych Finałów zebrano niebagatelną kwotę. Na scenie młodzi artyści i sportowcy, podczas imprezy kiermasz, kawiarenka, stoisko medyczne i biblioteczne. Hitem licytacja “Obiad z Wójtem Gminy Gomunice”, gdzie padło okrągłe 10 tysięcy złotych.

 

Finał był rekordowy pod względem ilości: sympatyków, występujących artystów, naklejonych serduszek, wolontariuszy i oczywiście datków, a tych uzbierało się 57 tysięcy 188 złotych 83 grosze.

 

Na Hali Sportowej w Gomunicach oprócz kiermaszu gadżetów, kawiarenki z domowymi wypiekami czy tańca belgijskiego miały miejsce licytacje, wśród topowych: rejs po Zalewie Sulejowskim, bilety na koncerty zespołu IRA w miejscowym Klubie Bogart, specjalne orkiestrowe torty lokalnej Piekarni “GOM”, koszulka Karola Kłosa ze SKRY Bełchatów z trofeum, kosz pełen rozmaitych przetworów gospodyń wiejskich, krawat Wójta Gminy Gomunice oraz tradycyjny z nim obiad. Ten ostatni był najbardziej emocjonującą aukcją, która zgromadziła największą ilość zainteresowanych, a także największą hojność - uderzenie młotka przypieczętowało kwotę 10 tysięcy złotych.

W Domu Ludowym również występy: orkiestra dęta, grupa strzelecka, wokaliści i tańce. Obok nich licytacje: kosze rozmaitych pyszności od gospodyń wiejskich, liczne wyposażenie domowe, obrazy spod pędzla dzieci z warsztatów artystycznych “Kretka”, piłka do siatkówki z podpisami członków SKRY Bełchatów, gigantyczny pluszowy miś, vouchery do Pizzerii Kamikadze, przepyszny tort Coolinarium z Góry Kamieńsk, vouchery na tatuaże w Studio tatuażu Kozart czy chociażby zaproszenie do piotrkowskiej restauracji “Kamienica” znanej ze scen w serialu “Magda M”.

Oba Małe Finały to gorące imprezy, które choć odległe od siebie o kilka kilometrów - to bardzo bliskie we współdziałaniu społeczności. Oba zespoły przyznają zgodnie, że współpraca przebiegła doskonale i już myślą o przyszłorocznej akcji.

Tradycyjnie o 20:00 Sztab wysłał Światełko do Nieba dając znak, że impreza dobiega końca. Według organizatorów tegoroczny Mały Finał to bardzo pozytywny zastrzyk energii i inspiracji: “Nadal nie mogę mogę uwierzyć w to wszystko. Jestem mega dumna ze wszystkich wolontariuszy. Bardzo dziękuję wszystkim sponsorom za udział i zaangażowanie. Dziękuję ekipie naszego sztabu z Kamieńska z którą bardzo miło się współpracowało. Dziękuję wszystkim członkom sztabu - daliśmy radę! A przede wszystkim dziękuję naszej społeczności - każdemu z osobna - że wsparli naszą kwestę. Co tu dużo mówić.. kwota robi wrażenie. I powtórzę.. Nadal nie mogę w to uwierzyć. Dziękuję z całego serduszka!” - entuzjastycznie podsumowała szefowa sztabu, Justyna Marusińska.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 28-my zagrała razem z Polakami, tematem Finału była zbiórka “dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych dziecięcej medycyny zabiegowej”. W niedzielę do północy Fundacja podała informację o zadeklarowanych 115 milionach na koncie, wszystko jednak wskazuje, że rekord padł nie tylko w Sztabie w Gomunicach.

Poprawiony: poniedziałek, 13 stycznia 2020 08:55  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi