.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze 28 Finał WOŚP - Gomunice i Kamieńsk zagrają razem

28 Finał WOŚP - Gomunice i Kamieńsk zagrają razem

Email Drukuj

28 Finał WOŚP w Gomunicach“Wiatr w żagle” - pod takim hasłem zbliżający się 28 Finał WOŚP będzie wspierać potrzebujących. Energię i zapał w współtworzeniu ogólnopolskiej kwesty czuje szczególnie Sztab w Gomunicach, który rozpoczął współpracę z Kamieńskiem. Połączone siły skupią lokalne społeczności na hali sportowej w Gomunicach oraz w Domu Ludowym w Kamieńsku. Małe Finały, które tam będą miały miejsce, to oprócz zbiórki datków - występy artystyczne młodych i nieco starszych pokoleń, pokazy sportowe, kawiarenka, sprzedaż gadżetów oraz tradycyjny taniec belgijski.

“Wspólne siły to zgrany zespół obu miejscowości, jesteśmy obok siebie, gramy bez podziałów na tym samym terenie, maluchy czekają na dobre i szybkie leczenie a szpitale na wsparcie, w końcu tylko to się liczy” - powiedziała Justyna Marusińska, szefowa gomunickiego sztabu, który wspiera i patronuje zbiórce w Kamieńsku.

 

Gotowi do działania

Za miesiąc 35 wolontariuszy wyruszy na ulice pobliskich miejscowości by kwestować w szczytnym celu: dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Kwestujący to głównie uczniowie miejscowych szkół, którzy rokrocznie z wielką ochotą dzielnie zbierają datki do puszek. “W tym roku, w związku ze współpracą z Kamieńskiem, mamy większą liczbę wolontariuszy, ale w żaden sposób nie utrudniło to szybkiej i sprawnej ich rejestracji, można się było do nas zgłosić przez internet wypełniając formularz. Dlatego Fundacja WOŚP zaprosiła nas do swojej siedziby po odbiór identyfikatorów już 2 grudnia” - relacjonuje dalej Marusińska i dodaje - “mamy puszki, identyfikatory - jesteśmy zwarci i prawie gotowi”.

Mały Finał razy dwa

Tradycyjnie imprezy zamknięte odbędą się jak dotychczas: na hali sportowej w Gomunicach i w Domu Ludowym im. Kazimierza Tazbira w Kamieńsku. Podczas ich trwania moc atrakcji dla najmłodszych i tych starszych sympatyków orkiestrowej atmosfery. W planach dużo muzyki, śpiewu, tańca i fizycznych aktywności, ale także lokalne rękodzieło, kawiarenka, kiermasz najrozmaitszych gadżetów i tradycyjne Światełko do Nieba. “Jest propozycja rozegrania meczu pomiędzy reprezentacjami obu miejscowości, ale póki co jest to tylko pomysł, szukamy chętnych do zasilenia drużyn” - zdradza szefowa sztabu.

Choć sponsorzy sami zgłaszają się do Sztabu to osoby związane z jego działalnością wciąż szukają następnych, którzy mogą wspomóc w organizacji wydarzeń dostarczając materiały i gadżety. Te, z kolei, trafią na kiermasz. W zeszłym roku Sztab w Gomunicach otrzymał od fundacji na czas imprezy terminal do kart płatniczych, dzięki czemu datki mogli zbierać również bezgotówkowo, w tym roku organizatorzy mają nadzieję na takie samo rozwiązanie, według nich podczas ostatniego finału zebrali w taki sposób ponad 1500 zł.

Poprzednie Finały

Ubiegłe lata gromadziły spore publiczności w obu lokalizacjach rozświetlając zimowe stycznie wesołą i gorącą imprezą, która zdążyła wpisać się w miejscowy koloryt. Miniony Finał to 18 tysięcy 930 zł zebrane w Gomunicach, w Kamieńsku - 17 tysięcy 829 złotych potwierdzają gotowość do niesienia wsparcia i pomocy tej części powiatu radomszczańskiego w obliczu “wielkiej sprawy”. Integracja organizacyjna obu zespołów to pomyślna prognoza na zbliżający się Finał, a w efekcie - wyzwanie pobicia własnych rekordów. Jak będzie tym razem, dowiemy się już 12 stycznia, kiedy w całej Polsce, a szczególnie w Gomunicach i Kamieńsku rozgrzeją się wszystkie serca.

28 Finał WOŚP w Gomunicach

Organizatorzy zapraszają do przyłączenia się do akcji - każda forma pomocy przy organizacji czy uświetnieniu Małych Finałów będzie na wagę złota. Można się kontaktować ze Sztabem mailowo ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub poprzez Facebook:
Gomunice (http://ww.facebook.com/wospgomunice)
Kamieńsk (http://www.facebook.com/Finał-WOŚP-w-Kamieńsku-264643924250631/)

Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2019 10:07  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi