.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze Ślubowanie pierwszoklasistów

Ślubowanie pierwszoklasistów

Email Drukuj

W rodzinnej i podniosłej atmosferze odbyła się 8 listopada 2019r. uroczystość Ślubowania pierwszoklasistów. Data uroczystości zbiegła się z obchodami 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości, w programie artystycznym nie zabrakło więc wierszy o Ojczyźnie  i piosenek patriotycznych, a także wzorowo zaśpiewanego hymnu Polski.

Pierwszaki w obecności rodziców, babć, dziadków, rodzeństwa oraz  przedstawicieli klas  drugich i trzecich wypowiedzieli tekst ślubowania odczytany przez panią wicedyrektor Izabelę Świątkowską, która po chwili uroczyście przyjęła pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gomunicach dokonując tradycyjnego  pasowania. Uczniowie z rąk pani wicedyrektor Urszuli Andrulewicz otrzymali legitymacje szkolne, swój pierwszy ważny dokument poświadczający uczęszczanie do naszej szkoły.  Pierwszoklasiści w tym dniu usłyszeli wiele ciepłych słów, także od swoich rodziców, którzy nie zapomnieli o pamiątkach. Były to oryginalne medale z biało- czerwoną wstążką i nadrukiem przypominającym miejsce, datę i nazwę uroczystości, książki  kształcące czytanie ze zrozumieniem, a także smakołyki. Szczególny charakter spotkania podkreślała przemyślana dekoracja wykonana przez panią Monikę Rogulską, flagi państwowe i poczet sztandarowy. Wychowawczynie klas pierwszych pani Danuta Kopacka i pani Grażyna Sewerynek dziękują wszystkim nauczycielom, rodzicom i przybyłym gościom za wszelką pomoc, której nie zabrakło podczas przygotowywania  przez nie tak ważnej uroczystości. Uczniom gratulujemy, jesteśmy dumne z Ich pierwszej prezentacji wiedzy, umiejętności recytacji i śpiewu, właściwej postawy wobec symboli narodowych oraz wzorowego zachowania.

Poprawiony: piątek, 15 listopada 2019 14:49  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi