.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze Wakacje z robotyką

Wakacje z robotyką

Email Drukuj

Nieformalna grupa ,, Aktywna wieś’’,która zawiązała się przy Filii Bibliotecznej w Chrzanowicach, zakończyła realizację projektu ,,Wakacje z robotyką’’. Program jest  realizowany  przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Gminę Gomunice.  Wydatek współfinansowany był  ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020 w ramach zadania Mikrogranty w Łódzkiem i ze środków Gminy Gomunice w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów. Zajęcia trwały cały tydzień.  Na warsztatach mali inżynierowie z terenu gminy Gomunice konstruowali, budowali, programowali i wprawiali w ruch roboty z wykorzystując zaawansowany zestaw klocków Lego. Zajęcia miały charakter typowo praktyczny, rozwijały kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne. Udział w warsztatach z robotyki dla dzieci to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych.  To również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Uczestnicy budują niesamowite konstrukcje , a następnie ożywią je przy pomocy przystępnego oprogramowania, używając do tego tabletów. Zestawy klocków do robotyki wyposażone są oprócz tradycyjnych elementów w czujniki i elementy elektromechaniczne, które pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić  ładunki, sortować czy stawać do walki z przeciwnikiem.

Po zbudowaniu robota według instrukcji przygotowanej przez instruktora nasi mali konstruktorzy przechodzą do jego programowania  języku obrazkowym polegającym na przeciąganiu bloczków. Zaprogramowany robot ożywa i to jest największa frajda z budowania. Mieliśmy szczęście bo podczas jednych z zajęć odwiedziła nas Pan Marszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba wraz z Wójtem Gminy Gomunice Pawłem Olejniczakiem. Panowie byli pod wrażeniem zdobytych umiejętności.

Pokaz robotów wybudowanych na zajęciach został zaprezentowany również podczas Gomunickiego Święta Miodu. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Zarówno dorośli jak i dzieci były pod wrażeniem konstrukcji. Zaprezentowany został helikopter, motocyklista jeżdżący po wzniesieniu, kosiarka i myszołapka. Osiągnęliśmy zamierzony cel, bo dzieciaki pożytecznie spędziły czas wolny i zobaczyły że komputer może służyć nie tylko do gier, ale z jego pomocą można się wiele nauczyć.

Wydatek współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020 w ramach zadania Mikrogranty w Łódzkiem i ze środków Gminy Gomunice w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów

Poprawiony: wtorek, 13 sierpnia 2019 14:21  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi