.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze Bibliotekarze też pomagali - WOŚP 2019

Bibliotekarze też pomagali - WOŚP 2019

Email Drukuj

Nasza radość, że możemy pomagać innym to niestety radość przez łzy, które płyną po śmierci Pana Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.  Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach i jej Filia w Chrzanowicach już po raz trzeci włączyły się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem padł niewątpliwie nasz rekord w zbiórce na ten szczytny cel. Po raz pierwszy do puszki, która była dostępna w Filii Bibliotecznej w Chrzanowicach,  na ten szczytny cel mieszkańcy mogli składać datki już wcześniej. W ciągu dwóch tygodni trafiło tam 480,56 zł.

Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce na hali sportowej nasze stoisko było niewątpliwie najbardziej oblegane. A to ze względu na bardzo duży wybór gadżetów. Można tu było znaleźć maskotki, wyroby z papierowej wikliny, kolorowe bukiety kwiatów uszyte z materiałów i wiele innych. Do pomocy zaprosiliśmy również Panią Henrykę Witalewską, która przekazała na ten cel kilka egzemplarzy swojej książki ,,Wiersze dla dzieci’’ i każdy mógł otrzymać ją z dedykacją od autorki. Aby finał był tak wspaniały, cały ubiegły rok był bardzo pracowity. Panie, które lubią pomagać innym bardzo chciały mieć swój wkład w to przedsięwzięcie. Każdy robił to co potrafił. Jedne osoby szyły, inne wypychały je silikonowymi kulkami a jeszcze inne ładnie je przyozdabiały. Niektórzy mozolnie kręcili rurki z gazet potrzebne do wyrobu papierowej wikliny.  Jeszcze inne je malowały. Śledziliśmy różne strony, aby tam podejrzeć ciekawe wykroje czy pomysły. Efekt wielogodzinnej pracy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Ale opłacało się. Podczas finału do puszki trafiło 2370,00 zł. O takim wyniku nawet nie śniliśmy. Łącznie zebraliśmy 2850,56 zł ! Pomaganie jest dziecinne proste! I daje tyle satysfakcji.


Jeszcze raz bardzo pragniemy podziękować naszym pomocnikom:

W Filii Bibliotecznej w Chrzanowicach na ten rezultat pracowały: Małgorzata Kukulska, Jolanta Zawisza, Anna Kopcik, Krystyna Bojanowska, Grażyna Szymczyk, Grzegorz Kukulski, nieżyjąca już niestety Zofia Wieczorek z mężem.
W Gminnej Bibliotece Publicznej: Elżbieta Sukiennik, Sylwia Maj, Bogusława Gala, Czesława Kuliberda, Jarosław Sukiennik.  
Dziękujemy również firmie  P.U.H.P Magma oraz Pajęcza Nić za przekazanie końcówek materiałów, które mogliśmy wykorzystać przy szyciu maskotek.

Poprawiony: środa, 16 stycznia 2019 08:38  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi