.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze Powiatowe Święto Ludowe 2011

Powiatowe Święto Ludowe 2011

Email Drukuj

W dniu 12 czerwca 2011 odbyło się Powiatowe Święto Ludowe, Polskiego Stronnictwa Ludowego. Co roku jego organizatorem jest inna gmina. Tym razem wybór padł właśnie na Gomunice.

Co roku jego organizatorem jest inna gmina. Tym razem wybór padł właśnie na Gomunice. Tradycyjnie odbyło się ono w Zielone Świątki - historyczny i tradycyjny symbol PSL. Organizatorem tegorocznych obchodów był Zarząd Powiatowy PSL, Zarząd Gminny PSL oraz Wójt Gminy Gomunice. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w miejscowym kościele. Następnie poczty sztandarowe oraz uczestnicy przemaszerowali na stadion. Tam nastąpiło wręczenie odznaczeń dla najbardziej zasłużonych członków i legitymacji dla nowo wstępujących. Głos zabrali również zaproszeni goście. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne zespołów ludowych działających na terenie naszej gminy, tj. Chrzanowianki i Słostowianki oraz młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Gomunicach.Licznie przybyli mieszkańcy mogli bawić się dalej w miłej atmosferze  na Festynie Rodzinnym przygotowanym przez nauczycieli, rodziców oraz uczniów miejscowego Gimnazjum.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w naszej galerii foto.

Poprawiony: czwartek, 21 lipca 2011 12:28  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi