.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze Podpisanie umowy na finansowanie budowy trybun na boisku w Gomunicach

Podpisanie umowy na finansowanie budowy trybun na boisku w Gomunicach

Email Drukuj

W dniu 12 lipca 2018 roku została podpisana umowa przez wójta Pawła Olejniczaka oraz przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Marka Mazura, na  podstawie której z budżetu Województwa Łódzkiego Gmina Gomunice uzyska 62 500,00 zł na remont trybun na stadionie sportowym w Gomunicach.

Wójt gminy Gomunice, Paweł Olejniczak nie kryje zadowolenia z faktu otrzymania finansowego wsparcia na to zadanie. – Nasz stadion już od trzech lat przechodzi remont. Wykonaliśmy już nowe ogrodzenie, monitoring i częściowe oświetlenie. Remont trybun będzie jego ukoronowaniem oraz prezentem na kibiców naszej gomunickiej drużyny piłkarskiej, która zakwalifikowała się w tym roku do ligi okręgowej – mówi gospodarz gminy Gomunice. Całkowity koszt gomunickiej inwestycji to nieco ponad 82 tys. złotych. 62,5 tys. złotych tej kwoty stanowi dotacja Sejmiku Województwa Łódzkiego. – Nasz wkład własny w tę inwestycję to tylko nieco ponad 19 tys. złotych. Chcę też zauważyć, że zadanie, aby nie podrażać kosztów, zostanie wykonane przez pracowników gminnego referatu komunalnego – zauważa wójt Olejniczak.

Nowe trybuny na gomunickim stadionie mają pojawić się na tegoroczne Święto Miodu. A to już 4 sierpnia.

Poprawiony: piątek, 13 lipca 2018 13:57  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi