.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Najnowsze Oficjalne otwarcie mieszkań socjalnych w Kocierzowach

Oficjalne otwarcie mieszkań socjalnych w Kocierzowach

Email Drukuj

Zakończyła się przebudowa i adaptacja zdegradowanego budynku byłej szkoły w miejscowości Kocierzowy, realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

W piątek, 15 czerwca, odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie mieszkań socjalnych w Kocierzowach. W budynku powstało 8 mieszkań socjalnych, docelowo z obiektu będzie korzystało 13 osób. Mieszkańcy wprowadzą się tu w sierpniu. Średnia powierzchnia mieszkań w przeliczeniu na 1 osobę wynosi ponad 28 m kw.

Realizowany przez gminę projekt zakłada też przeprowadzenie dla osób korzystających z powstałej infrastruktury szkoleń z zakresu aktywizacji zawodowej. Całkowita wartość projektu to ponad 2 mln zł, a kwota unijnego dofinansowania wynosi 1,4 mln zł.

- Wiemy, że potrzeby wciąż są duże, jednak dla tych kilku rodzin będzie to rozpoczęcie nowego, lepszego rozdziału w życiu – zaznaczali przybyli na uroczyste oddanie mieszkań goście, w tym Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora.

Poprawiony: wtorek, 03 lipca 2018 12:27  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi